Kurier Pocztex Golczewo tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno to dziwić się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Gdy się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej jest niezmiernie konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do budynku i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru jesteśmy inne typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera bliskiego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Goleniów tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką korzyścią jest to, że przesyłkę weźmiemy w jakimś oddziale Poczty Polskiej również w jakimś elemencie pocztowym. Nie wymagamy to szukać punktu kurierskiego, każdy jednak wie, gdzie jest najszybsza Poczta. Paczkę może te odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Zezwala na ostatnie funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, jest wówczas narzędzie idące w przejrzysty oraz krótkotrwały sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i nakleić na przesyłkę. Od razu jesteśmy więcej dojazd do śledzenia paczki. Warto wspomnieć też o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Goleniów tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele rodzajów naszych usług kurierskich, co pewno istnieć dezorientujące, przychodzimy jednak z poradą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia codziennego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa realizująca w zakresie miast powiatowych, tworzona w przeciągu 4 godzin. Idealna, jeśli chcemy przesłać coś błyskawicznie w obszarze naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o wielkości do 10kg, w sam raz dla kobiet, jakim nie chce na błyskawicznym dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie następnego dnia, daje też na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i dawane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, szczegóły są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak istotną paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Goleniów tel. 730 608 208

W relacje od wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których suma długości wszystkich krajów nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje więcej możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym można przeczytać poniżej, w dziedziny poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy wziąć za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy kraj nie może przekroczyć 200 cm.

Szczególnie szczegółową informacją jest też to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeżeli a Twoja paczka jest na ściany gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich wykonywa swoją możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto znać ze względu na unikalność niektórych spośród nich, natomiast to, że często o stanowieniu tych usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w branży: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, podanie we określonym dniu, odbiór w celu, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są też usługi takie jak podanie do określonej godziny, podanie na określoną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, a choćby w sobotę, niedzielę i święta. Na pomoc zasługuje też wskazana dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Goleniów tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę próbować jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej jest niezwykle intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, który widzi się na przyjęciu nadania, oraz system Śledzenie paczek odnajdzie i opisze wszystkie istotne informacje zajmujące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Goleniów tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments